news | New Work

news

Робота за кордоном без знання мови: неможливо чи реально?

Сотні тисяч громадян нашої країни кожного дня шукають варіанти працевлаштування за межами України. У той же час в Європі спостерігається дефіцит трудових ресурсів, тому українцям виявляється цілком реально знайти гідну роботу за кордоном. При цьому, не дуже важливо, чи володієте ви мовою або ж лише починаєте вчити його основи. І в цій статті ми розповімо чому.

Багато хто вважає, що без знання іноземної мови список робочих вакансій істотно звужується, буде мінімальна зарплата і погані умови праці. Зрозуміло, що робітник без знання мови не працюватиме на посаді висококваліфікованого фахівця, але влаштуватися різноробочим і працювати фізично цілком реально. На таких роботах також можна дуже добре заробляти. В якіх сферах діяльності найбільш запотребуваний персонал без знання мови?

Переробна промисловість

На заводах з обробки фруктів, овочів, м’яса, риби, та іншої сировини завжди потрібні співробітники.

Сільське господарство

Закордонні роботодавці найчастіше запрошують українців збирати урожай ягід, грибів, квитів і виконувати інші види сезонних робіт.

Сфера послуг

Це найпопулярніша робота за кордоном для жінок без знання мови. Вони можуть стати доглядальницями, офіціантками, адміністраторами, медсестрами (при наявності медосвіти), прибиральницями, нянями або покоївками.

Великі фірми часто формують цілий штат працівників з-за кордону. Наприклад, у Польщі можна влаштуватися у велику компанію, де працює чимало вихідців з України. Там незнання мови ніяк не відіб’ється на вашій роботі, а ще вам нададуть досить пристойні умови роботи і проживання.

Як бачите, не обов’язково знати іноземну мову для працевлаштування, але як не крути, розуміти мову країни перебування та почати її вчити для власного комфорту проживання доведеться. Не потрібно знати мову досконало – досить мінімального рівня. Ми радимо, перебуваючи закордоном не соромитися, а практикувати мову. Спілкуйтесь в середовищі людей, що говорять чужою мовою, виділяйте слова, які часто повторюються, перекладайте і запам’ятовуйте їх, намагайтесь висловити свої думки та почуття. Таким чином вже за місяць ви зможете освоїти прості фразі, а через півроку добре розуміти, що вам говорять і біль-менш спілкуватися з місцевими.